Bizi Arayın

Fenerbahçe: +90 (216) 411 34 84 Merdivenköy: +90 (216) 385 27 57

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:30 - 20:00

Randevu Al

Randevu Almak İçin Tıklayın !

Cerrahi İşlemler

 • null

  Gömülü yirmi yaş dişleri

  Yirmi yaş dişleri, çenedeki pozisyonlarına göre tam gömülü, yarım gömülü ya da tam sürmüş olarak bulunabilirler. Her durumda bu dişlere müdahale edilmeden önce mutlaka bir panoramik film çekilerek kritik anatomik dokularla olan komşulukları ve bu dokulara yakınlıkları değerlendirilmelidir.
  Eğer riskli bir durum söz konusu ise bir tomografi çekilerek mevcut risk daha detaylı olarak değerlendirilmelidir. Dişin rahatça çekilebileceğine doktorunuz kanaat getirirse, lokal anestezi altında gerekli cerrahi müdahaleler yapılarak dişiniz çekilebilecektir.

  Özellikle sürekli enfeksiyon odağı olan ve ağız hijyenini olumsuz etkileyerek yan dişlerde çürük oluşumuna sebep olma potansiyeline sahip yirmi yaş dişlerinin uygun şekilde çekimi planlanmalıdır.

 • null

  Diğer gömülü dişler

  Süt dişlerinin erken kaybı nedeniyle dişlerin hareket etmesi nedeniyle daimi dişler gömülü kalabilir. Bu şekilde gömülü kalmış dişler ortodontik tedavi ile birlikte cerrahi tedavi yapılarak ağız içine sürdürebilir.

 • null

  Kist operasyonu

  Çenenin herhangi bir bölgesinde büyüyüp, süreç esnasında çene kemiğine hasar vermektedir. Kistler içinde hava sıvı veya yarı katı madde bulunduran keseciklerdir. İltihap toplamış haline apse denmektedir.

  Kist, ağızda ve diş sağlığında yeteri kadar özen gösterilmediğinde başlamaktadır. Erken müdahale edilmez ise daha ileri rahatsızlıklar oluşabilir. Diş kisti mühim bir hastalığı oluştururken, hemen tetkikleri yapılarak, tedavisi yapılmalıdır.

  Kist, çenede olduğu yerde tedavi edilir. Kistlerin içi sıvı olduğundan, kistteki boşluk itinayla yıkanıp temizlenmelidir. Daha sonra antiseptik tamponu tatbik edilir. Bazen çenenin boşluğunu oluşturan yerlerde farklı tedaviler yapılmaktadır.

 • null

  Kemik kalınlaştırma işlemleri

  Kemik dokusunun implant yapılamayacak kadar ince olduğu durumlarda değişik cerrahi işlemler uygulanarak ve buna ilaveten kemik grefleri kullanılarak özellikle üst çenede kemik genişletme işlemleri başarıyla uygulanmaktadır. Daha sonra genişlemiş bu yeni kemiğe başarılı implant uygulamaları yapılmaktadır.

 • null

  Sinüs tabanı yükseltme operasyonu

  Sinüslerimiz bir noktadan burun boşluğuna açılan, içleri hava dolu ve içlerini saran bir zar bulunan, üst çene kemiğinin içinde yer alan hem sağda hem solda bulunan boşluklardır. Bu boşluklar biz nefes alıp verdikçe içeride oluşan basıncın etkisiyle diş kaybı yaşadığımız bölgelerde altta yer alan ve dişlerin bulunması gereken kemiği eriterek bu bölgeye implant yapılmasını imkânsız hale getirmektedir.

  Bu nedenle sarkmış sinüslerin tabanında yer alan zarın cerrahi yöntemlerle açılıp yukarı kaldırılarak bu bölgeye kemik grefti konulması işlemine, sinüs tabanı yükseltme işlemi denmektedir. Bu yapıldığı zaman implant tedavisi için gerekli olan kemik dokusu geri kazanılmış olmaktadır.

 • null

  Flap operasyonu

  Diş eti kaldırılarak altındaki enfekte dokuların temizlenir ve diş eti tekrardan kapatılır. Eğer bölgede kayıp bir doku meydana geldiyse bu durumda hastanın kendisine ait kemik parçacıkları kullanılarak bölgedeki kayıp doku telafi edilebilir.

 • null

  Gingivektomi-Gingivoplasti

  Diş etine fizyolojik diş eti konturlarının kazandırılması için yapılan işlemlerdir. Cerrahi işlem öncelikle operasyon bölgesine lokal anestezi yapılmasıyla başlar. Sonra büyümüş veya düzensiz olan diş eti kısmı bistüri veya gingivektomi bıçağı yardımıyla uzaklaştırılır ve olması gereken formda şekillendirilir.

  Kanamayı önlemek ve operasyon bölgesini travmadan korumak için operasyon bölgesine pat yerleştirilir. Pat 1 hafta sonra alınır. Tedavi bölgesi gözden geçirilir ve gerekirse 2. bir pat uygulaması yapılır.

Hemen Randevu Talep Edin!

Alanında uzman hekimlerden en uygun hizmeti almak istiyorsanız bize ulaşın.